Dodany: 2010-10-14 12:46:16

Punkty karne Prawo jazdy toruń nieuchronnie wiąże się z punktami karnymi. Osoby posiadające prawo jazdy koszalin za każde naruszenie przepisów ruchu drogowego mogą zostać ukarane nie tylko mandatem, ale również punktami karnymi.

 

W ciągu roku kierujący może uzyskać 24 punkty karne. Jeżeli  kierujący przekroczy liczbę 20 punktów w ciągu roku od uzyskania prawa jazdy sporządzana jest decyzja administracyjna o jego unieważnieniu. wraz z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs. Jeśli jednak kierowca posiada prawo jazdy lublin  dłużej niż rok i przekroczy granicę 24 punktów, kierowany jest na egzamin sprawdzający (test teoretyczny i praktyczny). Po przekroczeniu 24 punktów karnych policjant kontrolujący musi zatrzymać prawo jazdy uniemożliwiając tym samym dalsze kierowanie pojazdem.

 

Aby tego uniknąć, raz na 6 miesięcy kierujący, którzy zbliżą się do liczby 24 punków karnych mogą odbyć szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego po którym odpisuje się im 6 punktów karnych. Niestety, nie mogą z niego skorzystać osoby należące do grupy tzw. "młodych kierowców" - tj. mające uprawnienia krócej niż 1 rok. Po roku czasu od popełnienia wykroczenia punkty są anulowane, jedynym warunkiem jest nieprzekroczenie ich górnej granicy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Punkty karne
Nick: