Dodany: 2010-10-14 12:44:45

Rodzaje znaków drogowychZdając na prawo jazdy lublin każdy kursant ma obowiązek przyswoić wszystkie znaki drogowe. Prawo jazdy toruń jest bowiem dokumentem uprawniającym do kierowania określonym pojazdem, a co za tym idzie do stania się aktywnym i pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

 

Dlatego, aby nie stwarzać zagrożenia, podczas egzaminu na prawo jazdy koszalin, sprawdzana jest umiejętność rozróżniania znaków drogowych. A jest się czego uczyć, ponieważ na drogach stosuje się różne rodzaje znaków drogowych. Znaki drogowe pionowe w postaci tarcz, tablic z napisami lub symbolami, które występują również w postaci znaków świetlnych. Znaki drogowe poziome w postaci linii, napisów i symboli umieszczonych na nawierzchni drogi. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizatory.

 

Sygnały dawane przez osoby do tego uprawnione oraz sygnały dźwiękowe lub wibracyjne wysyłane przez urządzenia umieszczone na drodze. Znaki drogowe pionowe umieszczone są po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią i dotyczą kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu. Jeśli natomiast znaki znajdują się  nad poszczególnymi pasami ruchu, to  dotyczą tylko kierujących znajdujących się na pasie, nad którym są umieszczone..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje znaków drogowych
Nick: