Dodany: 2010-10-14 12:42:47

Czym jest kodeks drogowyKodeks drogowy reguluje zasady ruchu na drogach publicznych, warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu, wymagania do osób kierujących pojazdami oraz zasady kontroli ruchu drogowego.

 

Kodeks drogowy i jego przepisy stosują się również do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi. Znajomość kodeksu drogowego jest wymagana podczas kursu na prawo jazdy toruń. Instruktorzy oraz egzaminatorzy, przeprowadzający państwowy egzamin na prawo jazdy lublin wymagają znajomości wszystkich przepisów kodeksu drogowego. Zawiera on nie tylko regulacje związane z zasadami ruchu drogowego, ale również wiadomości z zakresu pierwszej pomocy, odpowiedzialności kierowcy oraz z zakresu warunków technicznych pojazdów oraz ich podstawowej budowy.

 

Starając się o prawo jazdy koszalin, kursant musi przyswoić wszystkie zagadnienia poruszane w kodeksie drogowym, tak, aby być przygotowanym do włączenia się do ruchu, jako jego aktywny uczestnik. Dodatkowo, w kodeksie drogowym poruszane są działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obejmujące pierwszą pomoc, którą każdy kierowca musi znać przed przystąpieniem do samodzielnej jazdy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest kodeks drogowy
Nick: