Dodany: 2010-10-14 12:38:56

 Kategorie prawa jazdyPrawo jazdy lublin jest dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest określonej kategorii. To własnie od kategorii pojazdu i egzaminu przeprowadzonego właśnie na ten dany pojazd zależy to, czy kierowca może prowadzić samochód osobowy, samochód ciężarowy, motocykl, ciągnik, samochó z przyczepą lub samochó ciężatrowy z dwiema przyczepami.

 

Prawo jazdy toruń na odwrocie ma wypisane kategorie pojazdów, czyli rodzaje pojazdów, którymi może poruszać się jego posiadacz. Obok kategorii widnieje data wygaśnięcia jej ważności. Prawo jazdy koszalin jest wydawane bowiem na określony czas. Kategorie określone sąza pomoca liter alfabetu i liczb arabskich. W zależności od danej litery, pojazdy zostały podzielone według swojej masy. Warunkiem uzyskania prawa jazdy kategorii wyższych, jak na oprzykład C, C1, D lub D1 jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Kategoria A to możliwość poruszania się  motocyklem, motocyklem z przyczepą motocyklową o masie nie przekraczającej masy własnej motocykla i 100kg.

 

Kategoria B uprawnia do poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, mikrobusem, jeżeli posiada do 9 miejsc siedzących, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym. Cyfry przy literach oznaczają zazwyczaj uprawnienia do kierowania tymi samymi pojazdami o większej masie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kategorie prawa jazdy
Nick: