Dodany: 2010-10-14 12:24:43

Egzamin praktyczny Aby otrzymać prawo jazdy toruń trzeba przejść specjalny kurs w szkole nauki jazdy prowadzony przez licencjonowanego instruktora. Licencję taką wydaje WORD, dlatego przy wyborze szkoły, która będzie nas uczyć, trzeba to sprawdzić. Dopiero kiedy instruktor zaliczy nam kurs i stwierdzi, że jesteśmy gotowi, możemy podejść do egzaminu na prawo jazdy lublin.

 

Państwowy egzamin na prawo jazdy koszalin przeprowadzany jest przez  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, zwanym w skrócie WORD. Składa się on z dwóch części, praktycznej i teoretycznej, z czego najpierw kursant musi ukończyć część teoretyczną z pozytywnym wynikiem, a dopiero potem może podejść do części praktycznej. Egzamin praktyczny składa się z zaliczenia manewrów na placu szkoleniowym oraz z jazdy po mieście. W związku z tym, że wymogi egzaminu są zapisane w rozporządzeniu o zasadach ruchu drogowego, egzaminatorzy są bardzo wymagający w tych kwestiach. Kursant, przyzwyczajony do podpowiedzi instruktora jazdy, podczas egzaminu praktycznego nie może liczyć na żadną wyrozumiałość ze strony egzaminatora.

 

Egzamin praktyczny uznaje się za zdany tylko po zaliczeniu obu jego części - manewrów i jazdy po mieście. W przypadku pozytywnej oceny z manewrów i negatywnej z jazdy w ruchu miejskim, kandydat zobowiązany jest do ponownego zaliczenia zadań na placu manewrowym. Kandydat ma trzy próby podejścia do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Jeśli każda z nich wymaga uiszczenia ponownej opłaty za egzamin.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Egzamin praktyczny
Nick: