Dodany: 2010-10-14 10:13:42

Nauka jazdy dla niepełnosprawnychNauka jazdy olsztyn wbrew pozorom nie jest zarezerwowana tylko dla osób w pełni sprawnych fizycznie. Dzięki nowoczesnym technikom i pojazdom, nauka jazdy koszalin staje się dostępna również dla osób niepełnosprawnych fizycznie.

 

Z reguły osoby niepełnosprawne mogą prowadzić samochód tylko za pomocą rąk. Wbrew pozorom większość niepełnosprawnych może prowadzić samochód. Ważne jest tylko to, co w przypadku każdego kierowcy - dobry wzrok i opanowanie.Specjalistyczne samochody są przerabiane w taki sposób,  aby cały mechanizm można było włączyć jednym  guzikiem. Nauka jazdy lublin umożliwia również kontrolowanie gazu i hamulcu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jednym z nich jest RGH II w kształcie kuli. Jej wciśnięcie uruchamia hamulec, a przekręcenie - gaz. Oba systemy uzupełnia hamulec postojowy, który ma postać zapadki umieszczonej za gałką gazu-hamulca.

 

Odpowiednie instrukcje Ministra Zdrowia regulują wszelkie sprawy związane z upośledzeniem i możliwością prowadzenia pojazdy przystosowanego przez osobę niepełnosprawną. Te rozporządzenia określają jakie badania przeprowadzać oraz jakie są ograniczenia dla przyszłych kierowców. Egzamin praktyczny przeprowadza się pojazdem przystosowanym  do rodzaju schorzenia osoby zdającej. Dla niepełnosprawnych posiadających orzeczenie z adnotacją że mogą prowadzić pojazd silnikowy po przystosowaniu go do warunków fizycznych, koszty egzaminu są o połowę mniejsze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nauka jazdy dla niepełnosprawnych
Nick: