Dodany: 2012-02-14 09:10:44

Opony letnieOpony to nałożone na koła gumowe nakładki w kształcie obwarzanek. Mają za zadanie chronić koło i poprawić jakość jazdy. Opony nadają się do jeżdżenia są one produktem sezonowym.

 

Nie w tym sensie jednak jak wszyscy się spodziewają. Bez opon jazda była by niemożliwa, tylko, że w zależności od pory roku dobiera się specyficzne opony. W zimę zmienia się opony na zimowe, latem na letnie. To obowiązkowa zmiana opon, w szkole prawo jazdy zamość wymiana opon przebiega w pełni sprawnie i szybko. To obowiązkowa wymiana jak musi nastąpić w możliwie najbliższym czasie zgodnym z prawnymi zapisami. Opony letnie mają płytszy bieżnik niż zimowe zwraca uwagę instruktor prawo jazdy zamość. Opony letnie zdzierają się znacznie szybciej niż zimowe.

 

Mają inne zastosowanie i są dopasowane do warunków atmosferycznych i klimatycznych, stwierdzają zgodnie pracownicy ze szkoły prawo jazdy zamość. Opony zimowe muszą być zmienione na letnie gdy zrobi się ciepło i śnieg topnieje. Takie są zapisy ustawowe w kodeksie drogowym i właśnie według tych zasad przebiega wymiana opon w prawo jazdy zamość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opony letnie
Nick: