Dodany: 2012-02-14 08:59:31

Jak prowadzić pojazd zimąZima to mroźna pora roku. Pełna mrozu i zimna, taki jej urok. Zima jest dość trudną porą roku dla ludzi ze względu na utrudnianie w poruszaniu się po chodniku. Zwały śniegu i mróz to skutecznie hamują możliwości poruszania się po drogach i ulicach.

 

I to drugie przekłada się na charakter jazdy. W szkole prawo jazdy zamość, możemy nauczyć się jak radzić sobie z zimą na drogach. Prawidłowe prowadzenie pojazdu w takiej sytuacji jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki specjalnemu przeszkoleniu i fachowej nauce jazdy. W ramach OSK prawo jazdy zamość jest prowadzona szkołą nauki jazdy zimowej. By bezwypadkowo jeździć autem w zimie musimy dostosować się do warunków jazdy, obejmuje to zwolnienie prędkości, nałożenie łańcuchów na opony w najgorszych warunkach, jazda antypoślizgowa, hamowanie ABS-em.

 

Jeśli nie mamy ABS musimy zastąpić go hamowaniem pulsacyjnym. Prowadzenie pojazdu zimą nie pozwala na rozwinięcie dużej prędkości, przestrzega przed tym prawo jazdy zamość.  Zima stwarza nowe ryzyka i niebezpieczeństwa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak prowadzić pojazd zimą
Nick: