Dodany: 2011-12-12 14:47:08

 

Kategorie prawa jazdy Obecnie, by sprawie dostać się z miejsca na miejsce, najlepszym (choć nie najtańszym) rozwiązaniem jest samochód. Likwidowane połączenia autobusowe, spóźniające się pociągi – wszystko to można ominąć, jeśli ma się dostęp do auta i posiada prawo jazdy poznań.

 

Wedle aktualnie obowiązujących przepisów, o wydanie takiego dokumentu jak prawo jazdy poznań, ubiegać można się już po skończeniu szesnastego roku życia – w przypadku kategorii B1. Pozostałe możliwe są do osiągnięcia po uzyskaniu pełnoletniości. Każda kategoria obejmuje inny rodzaj pojazdu, którym można kierować posiadając prawo jazdy poznań konkretnego typu. 

 

Kategoria A obejmuje motocykle, także z przyczepką. Wspomniany poziom B1, mieści w sobie małe samochodu osobowe, takie jak Smart, nieprzekraczające pół tony dopuszczalnej masy całkowitej. Posiadając prawo jazdy poznań w kategorii B, prowadzić możemy pełnowymiarowe samochody osobowe oraz dostawcze, nie cięższe jednak niż trzy i pół tony. Pozostałe kategorie odnoszą się do pojazdów większych – autobusów, traktorów i samochodów ciężarowych z przyczepami lub bez, tirów czy maszyn specjalnego przeznaczenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kategorie prawa jazdy
Nick: