Dodany: 2011-12-12 14:40:11

 

ZawracanieW czasie jazdy samochodem wykonujemy wiele czynności. Wszystkich musi nauczyć się przyszły kierowca podczas trwania kursów na prawo jazdy poznań. Realizowane są one zazwyczaj w dwóch częściach.

 

W trakcie wykładów, kursanci zapoznawani są z przepisami i zasadami dotyczącymi poruszania się po drogach publicznych. Część druga to już praktyka – jazda samochodem pod okiem instruktora. Jednym z jego ważnych elementów jest zawracanie, uznawane za jeden z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych manewrów i nazywane nietypowym. Dlatego podczas szkolenia na prawo jazdy poznań jest ono często obecne. Jeśli wykonujemy je w miejscu do tego przeznaczonym i dobrze oznaczonym – jak skrzyżowanie posiadające światła kierunkowe – jest on dosyć łatwy realizacji.

 

Jeśli jednak jest to prosta droga lub skrzyżowanie bez świateł kwestia staje się dużo trudniejsza. Ponadto, w wielu miejscach jest to zabronione przez znaki pionowe lub poziome (na przykład pojedyncza lub podwójna linia ciągła na jezdni). Uzyskanie dokumentu takiego jak prawo jazdy poznań, jest w dużym stopniu zależne od opanowania tej umiejętności, gdyż stanowi ona stały element egzaminów państwowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zawracanie
Nick: