Dodany: 2011-12-12 14:37:55

 

Parkowanie prostopadłeDojeżdżając gdzieś autem, kwestią oczywistą jest, ze trzeba je później zaparkować. W przypadku szkoleń na prawo jazdy poznań, jest to więc jedna z podstawowych umiejętności, kształtowanych podczas praktycznej części kursu.

 

Kursanci, mając później prowadzić auto jako samodzielni kierowcy, posiąść muszą kompetencje z zakresu wielu technik i manewrów. Jednym z nich jest parkowanie. Jeśli chodzi o parkowanie prostopadłe, to jest to jeden z najczęściej spotykanych elementów, pojawiający się na prawie każdej lekcji praktycznej podczas szkolenia na prawo jazdy poznań. Wynika to między innymi z faktu, że większość miejsc postojowych usytuowanych jest właśnie prostopadle do jezdni. Manewr ten jest ponadto jednym z obowiązkowych w przypadku zdawania egzaminu państwowego w Wojewódzki Ośrodku Ruchu Drogowego.

 

Instruktorzy w trakcie zajęć w ramach kursu na prawo jazdy poznań, wiele razy ćwiczą z  kursantami ten element. Jego bardzo dobre opanowanie procentuje bowiem w późniejszym samodzielnym już prowadzeniu auta, pomagając uniknąć na przykład uszkodzeń i otarć pojazdu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Parkowanie prostopadłe
Nick: