Dodany: 2011-12-12 14:30:08

 

Ruszanie na wzniesieniuBy móc sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzić auto niezbędne jest posiadanie dokumentu takiego jak prawo jazdy poznań. Jest to możliwe po zdaniu państwowego egzaminu z teorii dotyczącej poruszani się po drogach jak i praktycznych umiejętności jazdy samochodem.

 

Najczęściej nabywa się ich w trakcie kursu na prawo jazdy poznań, podzielonego na dwie części – wykładów i jazd. W trakcie tych drugich, kształtuje się wiele umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdu. Jedną z nich jest szereg manewrów, które należy opanować aby móc bezpiecznie i sprawnie poruszać się po drogach. Szczególnie w nierównym terenie istotne jest posiadanie zdolności ruszania na wzniesieniu tak, by silnik samochodu nie zgasł i by pojazd nie stoczył się do tyłu z górki.

 

Jest to nie tylko jeden z elementów państwowego egzaminu zdawanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ale również warunek bezpiecznej jazdy w górzystym terenie.  Podczas kursu na prawo jazdy poznań instruktorzy demonstrują jak taki manewr prawidłowo wykonać a kursanci wielokrotnie go ćwiczą.

 

Przy nauce ruszania na wzieniesieniu pomocne mogą okazać się  domeny internetowe o naukce jazdy. Bardzo często znaleźć można tam filmiki prezentujące ten manewr, a także wskażówki co do jego wykonania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ruszanie na wzniesieniu
Nick: